Czy śmiech to zdrowie

Uśmiechanie się i śmiech a zdrowie człowieka. Od dawien dawna człowiek w ciągu dnia często się uśmiecha i śmieje, będąc w gronie znajomych, w szkole czy w pracy, bardzo często żartujemy sobie i opowiadamy różne śmieszne historie, co skutkuje często wybuchami śmiechu, oraz uśmiechaniem się. O ile nie ulega wątpliwości fakt, że bardzo często zdarza nam się uśmiechać lub śmiać, o tyle nie często również nie znamy wpływu śmiechu na nasze ogólne zdrowie, samopoczucie i organizm. Dlatego też w niniejszym artykule postaram się przedstawić i na samym początku stwierdzić, iż śmiech to samo zdrowie. Dzieje się tak dlatego, iż śmiech powoduje wiele korzystnych następstw w naszym organizmie i w wielu jego organach. Na początek warto wspomnieć o tym, iż śmiech charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem dotlenienia naszego mózgu, dzięki czemu po śmiesznej sytuacji, która spowodowała u nas śmianie się, odnosimy ogromne korzyści z zakresu dotlenienia komórek mózgu, dzięki czemu o wiele łatwiej się uczymy, zapamiętujemy i przyswajamy wszelkie informacje ze środowiska, które również będą lepiej ugruntowane.

Idąc w dół, z pewnością można stwierdzić korzystny wpływ uśmiechu na mięśnie twarzy, które to uśmiech w pewien sposób masuje i odpręża, co z perspektywy lat skutkuje o wiele mniejszymi zmarszczkami na twarzy, oraz zmniejszeniem ekstensywności tych zmarszczek na naszej twarzy. Tak więc podsumowując, dla góry naszego ciała śmiech to wciąż zbawienna czynność. Lecz co możemy powiedzieć o innych organach? Czy śmiech to dla nich również zdrowie? Okazuje się, że również dla takich organów jak płuca czy brzuch uśmiech przynosi kolosalne korzyści zdrowotne. Dzięki śmiechowi nasza przepona zyskuje drugą młodość, dlatego że jest ona rozluźniana i masowana w procesie jakim jest śmiech.

Taki korzystny wpływ gwarantuje nam głęboki oddech, który jest rozluźniony, dzięki czemu wspaniale dotlenia cały nasz organizm, tak iż każdy organ pracuje jeszcze lepiej. Ciekawym faktem jest również badanie naukowców, które wskazało na spalanie tłuszczu na brzuchu podczas śmiechu.

African Mango gdzie kupić – warto zainteresować się tym preparatem