Dobry sposób na wybór zapachu perfum

Najlepszym sposobem na wybranie perfum będzie wizyta w drogerii czy też w perfumerii, gdzie będziemy mogli znaleźć wiele różnych zapachów.

Trzeba pamiętać o odpowiednim sposobie testowania, w tym przypadku najlepszym pomysłem będzie rozpylenie perfum na własnym ciele, możemy rozpylić je na nadgarstkach czy też na zgięciach łokci. Następnie przez cały dzień możemy sprawdzać w jaki sposób zmienia się zapach, pamiętajmy bowiem, że perfumy będą ulatniały się odsłaniając kolejne zapachy, kolejne nuty głowy, serca i dołu.

Dobry sposób na wybór zapachu perfum

W jaki sposób przetestować zapach?

Dlatego jeżeli chcemy dowiedzieć się czy dany rodzaj perfum będzie odpowiedni powinniśmy przez pewien czas go przetestować. Jeżeli zauważymy iż zapach nam się spodobał, wówczas możemy w drogerii użyć testera, rozpylić go na całym ciele. Warto zwrócić uwagę, iż niekiedy perfumy mogą powodować reakcje alergiczne, możemy się z nimi źle czuć, dlatego warto wypróbować perfumy przez kilka dni. Zapach musi się nam podobać, to my będziemy odczuwali go przez cały dzień, dlatego powinniśmy dobrze przetestować zapach, który najbardziej nam się spodoba.

Oczywiście możemy w perfumach znaleźć różne nuty, będą to nuty cytrusowe, kwiatowe, nuty orientalne czy też kojarzące nam się z drzewami, mchem, zapachem lasu czy też łąki. Odpowiednie dobranie nut zapachowych pozwala nam stworzyć wyjątkowy zapach, który będzie określał dany rodzaj perfum. Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele marek perfum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, niekiedy są to nazwy kojarzące się z firmami produkującymi ubrania, markami modowymi. Czasami są to także nazwiska znanych sportowców, którzy użyczają swojego nazwiska danej lini perfum.

Dostępne są także zamienniki perfum, które będą posiadały zapach bardzo zbliżony do oryginału, będą jednak dużo tańsze. Jest to bardzo dobry pomysł aby sprawdzić zapach przez pewien czas, wydając przy tym niedużą kwotę. Dobrym przykładem są perfumy damskie ck in2u czy też perfumy inspirowane znanym zapachem Davidoff Cool Water Game, warto więc skorzystać z zamienników aby sprawdzić czy perfumy będą pasowały do naszego stylu.