Działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii założona przez Polaków

W niniejszym artykule rozważymy problematykę prowadzenia firm w Wielkiej Brytanii. Polacy mają taką możliwość, dzięki otwartości tego państwa na obcokrajowców.

Nasza firma wspiera polskich przedsiębiorców w rozpoczęciu i rozwijaniu wszelkich inicjatyw gospodarczych – od małych firm po korporacje. Dzięki nam Państwo wykorzystają pełnię możliwości systemu podatkowego w UK. Opłaca się skorzystać z tej okazji, bo Wielka Brytania oferuje bardzo niski podatek dochodowy od osób prawnych – siedemnaście procent. Ponadto podatek dochodowy od osób fizycznych zakłada systemowo kwotę wolną w korzystnej wysokości dwunastu tysięcy pięciuset funtów. Wszystkie te pozytywne cechy prawno-skarbowe państwa na wyspach zwieńczone są minimalną – w porównaniu do Polski praktycznie żadną – biurokracją (na przykład obowiązek podatku CIT wypełniasz raz w roku, w międzyczasie nie ciąży na tobie obowiązek wpłacania zaliczek). Wyróżniającą cechą Wielkiej Brytanii jest również rozsądny system ubezpieczeń społecznych – niskie składki, progresywność oparta na wielkości dochodów).

Dlaczego nasza oferta jest wartościowa?

Nasi pracownicy cechują się profesjonalizmem, posiadają najważniejsze certyfikaty branżowe w Wielkiej Brytanii (Association of Chartered Certified Accountants i Association of Accounting Technicians). Konsultacje z nami pozwolą Państwu wybrać formę prawną podmiotu gospodarczego i opracować strategię podatkowo-skarbową, a także opracować plan rozwoju firmy. Mamy odpowiednich specjalistów, którzy pomogą Państwu między innymi w negocjacjach z bankami i w przygotowaniu analiz finansowych. Z podyktowaną doświadczeniem dbałością prowadzimy bieżącą księgowość.

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury naszej strony internetowej. Po kliknięciu w https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/ zapoznają się Państwo szerzej z naszymi kompetencjami i usługami.