Fotografia na ścianę

s_697891„Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki.” – stwierdziła fotograficzka Angela Carter. Wiele w tym racji, gdyż niezależnie od tego, że współcześnie częściej oglądamy zdjęcia na ekranie komputera niż w wersji papierowej, ich najważniejsze cechy i funkcje pozostają niezmienne. Zatrzymywanie chwil i zdobienie. A najlepiej, kiedy te oba elementy występują jednocześnie.

Dekorowanie ścian zdjęciami daje nieskończone możliwości aranżacyjne, zarówno jeśli chodzi o dobór tematu fotografii, jak również o sposób, w jaki zostanie ona wyeksponowana. Można powiesić jedno duże zdjęcie powiększone do spektakularnych rozmiarów, albo zdecydować się na kompozycję kilku mniejszych fotografii wiszących obok siebie. Zdjęcia zasługujące na wyjątkową oprawę dobrze jest umieścić w eleganckich ramkach. Trzeba przy tym pamiętać o odpowiednim dopasowaniu do siebie wszystkich ram oprawionych fotografii, które ze sobą sąsiadują. Ściana zapełniona zdjęciami w ramkach wygląda niezwykle interesująco i każdy chętnie zatrzyma się przy niej na dłużej, aby przyjrzeć się dokładniej poszczególnym fotografiom.

Wrażenie robi też jedno duże zdjęcie, wydrukowane na grubym plakatowym papierze, lub na bawełnianym płótnie imitującym płótno malarskie. W takim powiększeniu świetnie będą się prezentować zarówno portrety, jak również widoki przyrodnicze lub architektoniczne, a także wszelkie przedstawienia martwej natury. Abstrakcyjne i odrealnione kompozycje różnych przedmiotów, surrealistycznie zabarwione wizerunki kwiatów, szalone kolaże lub stylizowane na archiwalne fotografie utrzymane w odcieniach sepii to także interesujące propozycje, które znajdą zastosowanie w wielu wnętrzach. W zależności od klimatu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie, możemy zdecydować się na klasyczny typ przedstawienia fotograficznego lub też na któryś z odważniejszych wariantów. Nie bójmy się też przełamywać konwencji, pamiętając, że granicę stanowi jedynie nasza wyobraźnia i wyczucie stylu.
Fotografie przedstawione na stronie internetowej https://ajzo.pl/technika/fotografia można zamówić w ramie, lub też samodzielnie je oprawić już po otrzymaniu wybranego zdjęcia.