Organizowanie wycieczki do Budapesztu

Wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów stolic Europy można wymienić oczywiście Paryż, Londyn czy Rzym, jednak w ciągu ostatnich kilku lat te trendy zaczynają się zmieniać i coraz częściej ludzie decydują się na spędzenie weekendu bądź też całych wakacji w Budapeszcie. Co takiego niezwykłego ma do zaoferowania turystom położona nad pięknym, modrym Dunajem stolica Węgier?

Oczywiście pierwszym punktem, który muszą odwiedzić uczestnicy wycieczka do Budapesztu z Krakowa, jest węgierski Parlament zbudowany zgodnie z zasadami neoromantycznego stylu architektonicznego. Ten majestatyczny budynek niezmiennie od wielu lat zachwyca przybyszów z całego świata, którzy chcą sobie zrobić zdjęcie na jego tle. Podczas pobytu w Budapeszcie koniecznie trzeba także odwiedzić Wzgórze Zamkowe, na którym, jak sama nazwa wskazuje, położony jest zabytkowy zamek królewski.

Wycieczki do Budapesztu organizowane są przez rozmaite biura podróży np. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia zlokalizowane na Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl, jednak wiele rodzin decyduje się na samodzielne przygotowanie wyjazdu. Nie jest to jednak łatwe, przed wycieczką należy uwzględnić w swoim planie wiele różnych czynników, takich jak trasa przejazdu, koszty paliwa czy biletów lotniczych, plan zwiedzania na cały dzień. Liczba rzeczy, które trzeba załatwić przed wycieczką wydaje się dla niektórych turystów przytłaczająca, dlatego też większość osób decyduje się jednak na skorzystanie z usług profesjonalnego biura podróży. Przyjęcie takie rozwiązania niesie ze sobą bardzo wiele zalet. Po pierwsze, nie trzeba samodzielnie martwić się o podróż i zakwaterowanie.

Wycieczka do Budapesztu – Samochodem czy Autokarem?

Jazda samochodem przez kilkanaście godzin może być naprawdę wykańczająca, dlatego też lepiej pojechać autokarem, w którym można się w każdym momencie zdrzemnąć. Biura podróży oferują również zazwyczaj opiekę profesjonalnego pilota, co podczas wycieczki po Budapeszcie jest bardzo korzystne, gdyż przewodnik może podzielić się z uczestnikami wyprawy wieloma ciekawostkami, których próżno szukać w książkach.

Post Author: Julia