Spędź wakacje w Rumunii!

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej wybrać się na wakacje? Jakie miejsce odwiedzić. Liczy się dla nas cena wycieczki, warunki atmosferyczne. Ciepło czy zimno? Więcej słońca czy zróżnicowana temperatura? Wybranie miejsca, gdzie spędzimy nas czas wolny to wcale nie taka prosta sprawa jakby mogło się nam wydawać. Tysiące wątków w internecie, każdy internauta ma własne zdanie, każdy poleca inne miejsca. Które biuro wybrać? Jaka klasa, gdzie, za ile? Tyle pytań bez odpowiedzi.

Wycieczka do transylwanii jest strzałem w dziesiątkę. A dlaczego właśnie Rumunia? Jest to naprawdę ciekawe, a zarazem malownicze państwo w południowo-wschodniej części Europy. Spotkamy tam masę uśmiechniętych osób, pyszne jedzenie oraz najmocniejszy bimber. Wiele osób kojarzy ten kraj jedynie z Rumunami co oczywiście jest błędem ponieważ pod względem turystycznym jest to naprawdę ciekawy kraj do którego warto się wybrać. Będąc już w tym kraju powinniśmy z pewnością odwiedzić Sighisoara. Jest to naprawdę bardzo przyjemne dla turystów miasteczko. W naszej wyprawie nie powinno zabraknąć także pozycji jaką jest Bukareszt czyli stolica Rumunii.

Warto także dodać, że państwo to kojarzy się przede wszystkim ze słynnym Drakulą. To właśnie w Poienari urzędował Wład Palownik. Walutą w tym państwie jest leja (RON). Najlepiej zabrać ze sobą dolary lub euro, które wymienimy z łatwością na obowiązującą tam walutę. Jeżeli chodzi o panujące ceny to są dosyć niskie tak więc samego pobytu (wyżywienie, pamiątki) nie powinniśmy zbytnio odczuć. Bardzo często kurs waluty w głębi państwa jest znacznie niższy niż na granicy, ale to raczej zrozumiałe.

Naprawdę trudno opisać tę jakże malowniczą i ciekawą krainę w kilku zdaniach. Trzeba się tam wybrać, zwiedzić, poczuć ten klimat. Chyba nie ma osoby, która miałaby negatywne odczucia po powrocie z Rumunii. Jeśli nie chcemy wiele wydawać, a zarazem marzy nam się ciekawa przygoda to właśnie to państwo jest strzałem w dziesiątkę.

Post Author: Julia