Sylwester w góralskim klimacie

W ostatnich latach władze miasto wróciły do pomysłu organizowania Sylwestra na mieście. To dobry pomysł, który jest promocją miasta i przyciąga bardzo dużo osób. Turyści przez te kilka dni zostawią bardzo dużo pieniędzy, a im będą ciekawsze gwiazdy zaproszone na koncert sylwestrowy tym chętnych będzie więcej. Osoby prowadzące sklepy i restauracje mają wtedy bardzo dużo klientów.

Dokładnie tak samo jest z noclegami. To jednak nie wszystko, bo jeśli spadł śnieg to stoki są oblegane, i wiele innych atrakcji, jakie znajdują się w mieście i jego okolicach. Krótko mówiąc wszyscy, którzy zarabiają na turystach podwajają swoje dochody. My, jako osoby, które chcą być blisko tych wydarzeń musimy z dużym, a nawet bardzo dużym wyprzedzeniem rezerwować nocleg. Jeśli mamy informacje, że sylwester w Zakopanem się odbędzie i wiemy, kto się tam pojawi to trzeba działać od razu. Jeśli poczekamy kilka tygodni to niestety, ale może w centrum i na obrzeżach nie być nawet jednego wolnego miejsca. Weźmy pod uwagę to, że tam przyjedzie dodatkowych kilkadziesiąt tysięcy osób. Zakopane to nie jest duże miasto, dlatego im wcześniej zrobimy rezerwację tym będziemy spokojniejsi. Sama rezerwacja to nie wszystko, bo jeszcze mamy określony czas na wpłatę zaliczki. Firma, która wynajmuje apartamenty chce się w ten sposób zabezpieczyć. Nas wpłacone pieniądze też mobilizują do tego żeby jednak się z umowy wywiązać, a nie szukać, czego innego.

Wybieramy apartamenty

Apartamenty to najlepsza propozycja dla większych grup, które przyjadą do Zakopanego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że na czas koncertów w Zakopanem ceny apartamentów są o wiele większe. Mamy cennik na sezon niski i wysoki, mamy również na święta, ale jeszcze inne stawki obowiązują w przypadku Sylwestra. Dzięki internetowi można będzie to wszystko bardzo szybko sprawdzić. Odwiedzamy stronę apartamenty Zakopane Kościelisko i sprawdzamy jak wynajem ma wyglądać i czy jeszcze są wolne terminy. Spieszyć się trzeba, bo inaczej nic ciekawego już dla nas nie będzie.