W jakich sytuacjach zwrócić się po poradę do adwokata

Prawo rodzinne to dziedzina, która dotyczy różnych relacji rodzinnych. Obejmuje to tworzenie relacji rodzinnych poprzez małżeństwo czy adopcję i rozwiązywanie ich przez rozwód i ustanie praw rodzicielskich.

Prawo rodzinne dotyczy dziedziczenia, adopcji, opieki nad dziećmi i wynikających z tego obowiązków alimentacyjnych. Ponieważ prawo rodzinne jest praktyką prawa odnoszącą się do związków rodzinnych i dzieci, może być jednym z najbardziej emocjonalnych obszarów praktykowanego prawa. Prawnicy rodzinni są zaangażowani w bardzo osobiste aspekty życia klienta. Praktyka prawa rodzinnego może obejmować wiele różnych dziedzin.

Rozwód to proces zakończenia więzów małżeńskich. Małżeństwo to umowa, a kiedy strony pobierają się, tworzą związek prawny w oczach państwa. Kiedy nie chcą już kontynuować tego związku, muszą złożyć odpowiednie wnioski i dokumenty sądowe, aby poprosić o udzielenie rozwodu i zakończenie związku małżeńskiego. W niektórych przypadkach sądy wymagają pewnego okresu separacji przed ubieganiem się o rozwód.

W większości przypadków sąd dąży do sprawiedliwego podziału majątku wspólnego, ale to niekoniecznie oznacza równe dzielenie rzeczy.

Sąd może sprawdzić takie rzeczy, jak udział stron w małżeństwie, długość małżeństwa i potrzeby każdej ze stron po rozwodzie. Niewłaściwe postępowanie, takie jak porzucenie lub przemoc w rodzinie, może również wpłynąć na decyzję sądu. Jedną ze spornych kwestii w sprawie rozwodowej są często alimenty, wsparcie małżonka i podział opieki nad dziećmi. Dobry adwokat rodzinny Warszawa pracuje nad przedstawieniem sądowi dowodów wpływających na te czynniki, aby poprosić ich o jak najlepszy wynik rozprawy na korzyść klienta. Opieka nad dziećmi jest jednym z najczęściej dyskutowanych i kwestionowanych obszarów prawa rodzinnego. Większość sądów decyduje o opiece nad dzieckiem i czasie odwiedzin rodzica niepełniącego pełnej opieki w oparciu o najlepszy interes dziecka. Sąd rozpatruje sprawy, na przykład, który rodzic ma silniejszą więź z dzieckiem, czy każdy rodzic ma stabilny dom i czy którekolwiek z rodziców ma poważne problemy z karalnością lub alkoholem.