Wycieczki na Ukrainę – poznaj swojego sąsiada!

Jeśli masz ochotę na pasjonującą podróż do kraju zarówno nam bliskiego, jak i nieco egzotycznego zarazem, to wycieczki na Ukrainę będą świetnym pomysłem. Ukraina to zarówno ciekawe, historyczne miasta, sielankowe wsie, wielkie otwarte przestrzenie, jak i kurorty, w których bez problemu można wypocząć.

Po pierwsze – czy jest bezpiecznie?

Jako że na części terytorium tego kraju ciągle toczy się wojna, to wiele osób zastanawia się, czy podróże na Ukrainę są w ogóle bezpieczne. Otóż są. Działania wojenne toczą się tylko na ograniczonym terenie wschodnich rejonów Ukrainy. Jednak życie we Lwowie, Kijowie czy też Odessie toczy się zupełnie normalnie, a te miasta są odwiedzane są cały czas odwiedzane przez tłumy zadowolonych turystów.

Co warto zobaczyć?

Zazwyczaj pierwszym przystankiem dla Polaków w tym kraju jest Lwów. To historycznie polskie miasto, wciąż zresztą pełne polskich akcentów. Oferta kulturalna i kulinarna tego miasta jest bardzo bogata, do tego ceny są dla nas ciągle bardzo atrakcyjne. Ale warto ruszyć dalej wgłąb kraju. Niecałe trzysta kilometrów od Lwowa mieści się na przykład Kamieniec Podolski, znany z wyjątkowo pięknego zamku. Wiele atrakcji oferuje naturalnie też stolica kraju, czyli Kijów. To tam zobaczymy takie zabytki, jak Sobór Mądrości Bożej czy też Ławrę Peczerską. Ale stolica oferuje nam też bardzo wiele ciekawych barów, teatrów, restauracji czy klubów. Jest jednak niestety znacznie droższa niż Lwów. Jeżeli marzymy o bardziej spokojnym wypoczynku, to możemy wybrać okolicę Odessy nad Morzem Czarnym.

Kiedy jechać?

Jeśli chodzi o najlepszy czas na wycieczki na Ukrainę, to właściwie każda pora roku jest tu dobra. Zimą możemy na przykład pojechać na narty do Bukovela. Latem lepiej wybierzmy się do Odessy lub okolic. Oczywiście główne miasta w kraju możemy odwiedzać właściwie niezależnie od pory roku i pogody. Warto więc zobaczyć co ten stosunkowo wciąż mało znany sąsiad ma nam do zaoferowania!

Post Author: Julia