Firma Limited – pomoc księgowego

Wybierając się do UK można, albo pracować u kogoś, albo można będzie założyć własną firmę czy spółkę. W tym kraju bardzo popularna jest firma Limited. Jest to nasz odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Samozatrudnienie, które jest popularne w UK ma jedną poważną wadę.

Jeśli firma poniesie straty, coś zrobimy źle albo źle wykonamy to z całego naszego majątku będą ściągane pieniądze. W przypadku firmy Limited tylko do wysokości wniesionego kapitału. Ryzyko jest dzięki temu o wiele mniejsze i dlatego Brytyjczycy i Polacy stawiają na takie spółki.

Założenie spółki Limited w UK
Koniecznie jest sporządzenie dokumentu założycielskiego spółki. Konieczne będzie napisane umowy statutu. Prowadząc spółkę trzeba nominować dyrektora oraz sekretarza. Oczywiście bardzo ważne będzie ujęcie w dokumentach wysokości kapitału oraz wszystkich informacji o udziałowcach. Wtedy firma będzie gotowa do działania. Trzeba ją tylko zarejestrować w rejestrze firmy i zgłosić do urzędu skarbowego. Widać, że tych spraw urzędowych jest bardzo dużo. To, dlatego polegamy na księgowym, który nam w tym pomoże. Najlepiej żeby to był polski księgowy w UK, bo można dzięki temu łatwiej się z nim porozumieć i wyjaśni nam dokładnie, o co w tym wszystkim chodzi.

Prowadzenie własnej spółki Limited to dobry pomysł, ale trzeba się liczyć z tym, że czeka nas sporo pracy. Tylko wtedy mamy większe szanse na utrzymanie się na rynku. Rynek jest duży, ale konkurencja przecież nie śpi, dlatego trzeba mieć dobry plan działania i rozwoju. Bez tego na dłuższą metę na pewno sobie nie poradzimy. Na szczęście księgowy może nam pomóc z tym całym planem. Nasze zadanie to wejść na stronę biuro księgowe Londyn i skontaktować się z księgowym. Wtedy dowiemy się o wiele więcej informacji. Czy nas to zachęci do założenia spółki Limited? Sami się musimy o tym przekonać. Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć własną firmę to najlepiej taką, z którą nie wiąże się duże ryzyko jak w przypadku wspomnianego samozatrudnienia.